Beklentiler yüksek olduğunda: Stauff Form

(Werdohl, Ekim 2016)

Beklentiler yüksek olduğunda: Stauff Form

Güvenilir bağlantılar sağlayan boru şekillendirme sistemi 

Stauff Form seri üretimde: Stauff, 2015 Hannover fuarında tanıttığı boru şekillendirme sistemiyle Stauff Connect boru bağlantı programına bir yenilik daha getirdi. Bu yeni sistem sayesinde Stauff, boru bağlantı teknolojilerinde kapsamlı bir Ar-Ge ve imalat kapasitesine sahip, komple çözümler sunan bir iş ortağı olma yolunda önemli bir adım daha atmış oldu.

Yeni şekillendirme sistemi, son derece kolay montaj süreci ve sunduğu özellikle yüksek güvenlik seviyesi ile öne çıkıyor. Borunun şekillendirilmiş ucuna, kaybolma riski bulunmayan tümleşik elastomer yalıtımlı Stauff form bileziği geçirilir. Birbirlerine kenetlendirilmiş 24° iç konili sıradan bir vidalama parçası ve ISO 8434-1 standardına uygun bir başlık somununu ile oluşturulan bu kombinasyon, tek sızıntı noktasında güvenilir, kalıcı ve bakım gerektirmeyen yalıtım sağlar. Hidrolik tesisatının sistem basıncı tarafından desteklenen yalıtım etkisi sayesinde, yeni şekillendirme sistemi yüksek basınçlı uygulamalar için idealdir. Stauff mühendisleri, şekillendirme sisteminin vidalama parçasında manuel olarak uygulanan son montaj aşamalarının altını özellikle çiziyor. Montaj sırasında başlık somunu, direnç hissedilir oranda artana kadar sıkılır; ardından bu noktanın ötesinde 15° ila 20° daha sıkılarak montaj tamamlanır. Torkun önemli oranda artması, montajın tamamlandığına işaret eder. Bunun anlamı, montajda aşırıya kaçma veya zayıf bir montajı riskinin bulunmamasıdır.

Şekillendirme süreci ise, kullanımı son derece basit olan kullanıcı dostu, kompakt, gürültüsüz ve dokunmatik ekranlı şekillendirme makinesi ile kolayca tamamlanabiliyor. Örneğin muflar, bayonet bağlantılı sistem sayesinde kolayca değiştirilebiliyor. Stauff Form, 6 x 1,5 mm ile 42 x 4 mm arası (hafif segment) ve 6 x 1,5 mm ile 38 x 6 mm arası (ağır segment) çelik ve paslanmaz çelik borular için beğeniye sunuluyor.

Resim 1:

Stauff Form tamamen standart yapı parçaları ile geliştirilmiştir. Borunun şekillendirilmiş ucuna tümleşik elastomer yalıtımlı form bileziği geçirilir
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 2500x2500px)

Resim 2:

Özellikle kompakt ve gürültüsüz oluşuyla öne çıkan şekillendirme makinesinin kullanımı son derece kolaydır. Muflar, bayonet bağlantılı sistem üzerinden değiştirilir
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 3200x2402px)

STAUFF Hakkında

Genel merkezi Werdohl’da bulunan STAUFF grubu, makine imalat ve endüstriyel inşaat sektörlerine 50 yılı aşkın bir süredir tesisat bileşenleri ve hidrolik aksesuarlar geliştirmekte, üretmekte, pazarlamakta ve endüstriyel bakımlarını yapmaktadır. Ürün yelpazesinde, yaklaşık 33.000 standart bileşen ve çok sayıda sistem çözümü müşterinin beğenisine sunulmaktadır. Geliştirilen standart çözümlere ek olarak, müşterinin istekleri yönünde de özel çözümler üretilmektedir.

Kendi bünyesinde tam 18 ülkede üretim ve pazarlama tesisi bulundurmakta olan STAUFF grubu, tüm sanayi ülkelerinde yakından iş birliği içinde olduğu kapsamlı iş ortağı ve temsilcilik ağı ile, müşterisine üst düzeyde erişilebilirlik ve maksimum hizmet kapasitesi ile hizmet etmektedir. 

Dünya çapında yaklaşık 1.150 kişiye istihdam sağlayan STAUFF, yaklaşık 350 kişiyi Almanya’daki üç tesisinde çalıştırıyor: Werdohl (yönetim ve üretim), Plettenberg (üretim) ve Neuenrade (lojistik).

VOSWINKEL GmbH, Meinerzhagen kentinde bulunan iki tesisindeki 230 çalışanı ile beraber, Nisan 2015’ten beri STAUFF şirketler grubunun bir parçasıdır. Voswinkel, hidrolik sistemler için hızlı bağlantı elemanlarında dünyanın en büyük beş üreticisi arasında sayılmaktadır. Ayrıca yüksek basınç tesisatları için ürettiği hortum armatürleri ile de iyi bilinen şirket, özellikle inşaat makineleri, tarım makineleri ve ticari araç sektörlerindeki müşterilerinin istekleri yönünde özel boru tesisat çözümleri de sunmaktadır.

STAUFF grubu bünyesindeki şirketlerin dış cirosu, 2015 mali yılı itibarıyla yıllık 230 milyon euroyu aşmış bulunuyor.

Basın Bülteni

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com