Orta basınç banjo dirsek dirsekler

(Werdohl, Ocak 2017)

Stauff Connect programında yenilik: Orta basınç banjo dirsek dirsekler

Hafif ve kompakt 

Kendi Ar-Ge ve imalatımızın ürünü kapsamlı bir hidrolik borusu bağlantı programı: Stauff Connect, 2015 yılında pazara girişinde bu şekilde lanse edildi. İlk günden beri kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip olan Stauff Connect, aralıksız olarak geliştirilmeye devam ediyor. Programa yeni dâhil edilen ürünlerden biri, orta basınç segmentinde sunulan RSWND serisi açılı banjo dirsektir. Yüksek basınç segmentinde sunulan RSW serisi açılı banjo dirseğin daha düşük basınçlarda kullanılmak üzere geliştirilen versiyonu olan bu ürün, 250 bar basınca kadar yük ile çalışan uygulamalar için öngörülüyor. Tıpkı RSW serisinde olduğu gibi, RSWND serisi de metrik boru hatları için 90°lik açıyla ayarlanabilir ve döndürülebilir bağlantı olanağı sunuyor. Bu ürün serisinin daha düşük basınçlara göre tasarlanmış olması, daha küçük ebatlara sahip ve %25 daha hafif olmasına olanak tanıdı. Bu, özellikle mobil hidrolik sistemleri için önemli bir avantaj sağlıyor. Ebatların daha küçük oluşu, konstrüksiyon sırasında birden çok banjo dirseğin yan yana yerleştirilebilmesine de olanak tanıyor ve bu sayede daha kompakt tasarımlar geliştirilebiliyor.

Stauff, RSWND serisini hafif segmentte yaygın olarak kullanılan 6 ile 22 mm arası ve ağır segmentte 6 ile 20 mm arası dış çapa sahip borular için sunuyor. Dış çapı 4, 6 v 8 mm olan borular için ekstra hafif segmente yönelik bir ürün serisi de bulunuyor.

Orta basınç segmentindeki yeni banjo dirsekler, her biri hem metrik hem de inç dişli olarak temin edilebilen, vidalama kısımlarında elastomer yalıtım elemanı (yumuşak sızdırmazlık elemanı) veya conta kenar halkası (metal sızdırmazlık elemanı) bulunan dört farklı model olarak temin edilebilir. Metal sızdırmazlık elemanı bulunan varyant, içinde ilave contaya sahip değildir ve bu sayede aşındırıcı malzemeler veya yüksek sıcaklıklar ile kullanılabilir.

Tüm diğer Stauff Connect vidalama sistemlerinde olduğu gibi, RSWND serisi korozyona dayanıklı bir çinko-nikel yüzey kaplamasına sahiptir.

RSWND serisi, sahip olduğu özellikler sayesinde, düşük ve orta basınçlı uygulamalar için ayarlanabilir ve döndürülebilir olan ve montajda kolaylık sağlayan kompakt bir tasarım gerektiği takdirde ideal bir çözümdür.

Resim 1:

RSWND serisi açılı banjo dirsekleri Stauff Connect programına bütünlük kazandırıyor
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 1500x1500px)

Resim 2:

Bu yeni seri, çeşitli diş ve sızdırmazlık varyantlarıyla beğeniye sunuluyor
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 2800x1200px)

STAUFF Hakkında

Genel merkezi Werdohl’da bulunan STAUFF grubu, makine imalat ve endüstriyel inşaat sektörlerine 50 yılı aşkın bir süredir tesisat bileşenleri ve hidrolik aksesuarlar geliştirmekte, üretmekte, pazarlamakta ve endüstriyel bakımlarını yapmaktadır. Ürün yelpazesinde, yaklaşık 33.000 standart bileşen ve çok sayıda sistem çözümü müşterinin beğenisine sunulmaktadır. Geliştirilen standart çözümlere ek olarak, müşterinin istekleri yönünde de özel çözümler üretilmektedir.

Kendi bünyesinde tam 18 ülkede üretim ve pazarlama tesisi bulundurmakta olan STAUFF grubu, tüm sanayi ülkelerinde yakından iş birliği içinde olduğu kapsamlı iş ortağı ve temsilcilik ağı ile, müşterisine üst düzeyde erişilebilirlik ve maksimum hizmet kapasitesi ile hizmet etmektedir. 

Dünya çapında yaklaşık 1.150 kişiye istihdam sağlayan STAUFF, yaklaşık 350 kişiyi Almanya’daki üç tesisinde çalıştırıyor: Werdohl (yönetim ve üretim), Plettenberg (üretim) ve Neuenrade (lojistik).

VOSWINKEL GmbH, Meinerzhagen kentinde bulunan iki tesisindeki 230 çalışanı ile beraber, Nisan 2015’ten beri STAUFF şirketler grubunun bir parçasıdır. Voswinkel, hidrolik sistemler için hızlı bağlantı elemanlarında dünyanın en büyük beş üreticisi arasında sayılmaktadır. Ayrıca yüksek basınç tesisatları için ürettiği hortum armatürleri ile de iyi bilinen şirket, özellikle inşaat makineleri, tarım makineleri ve ticari araç sektörlerindeki müşterilerinin istekleri yönünde özel boru tesisat çözümleri de sunmaktadır.

STAUFF grubu bünyesindeki şirketlerin dış cirosu, 2015 mali yılı itibarıyla yıllık 230 milyon euroyu aşmış bulunuyor.

Basın Bülteni

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com