Stauff Line: Tek bileşenden komple sisteme

(Werdohl, Mart 2017)

Stauff Line: Tek bileşenden komple sisteme

Bağlantıdan bağlantıya sorumluluk

Hat ve akışkan teknolojisi bileşenlerinin dünya çapında ünlü üreticisi Stauff, 2017 Hannover fuarında yeni bir konsept tanıtacak: "Stauff Line", Stauff grup şirketlerinin hidrolik hatlarla ilgili sundukları tüm hizmetlerin üst kavramıdır. 

Ürün yelpazesi mevcut hat sistemlerinin analiz ve optimizasyonundan yeni hat sistemlerinin tasarımına, tüm bileşenlerin veya müşteriye özel aksamların müşterinin montaj hattına doğrudan teslimatına kadar uzanmaktadır. 

Makine ve tesis imalatçısı için bükülmüş boru hatları ve hazır hortumlar dahil olmak üzere aksamların tedariki çok sayıda avantaj içermekte: Tedarik masraflarını, depo stoklarını, montaj sürelerini ve montaj hatası risklerini azaltmaktadır. 

Özel tasarım yük taşıyıcıların kullanılması sayesinde ayrıca parçaların karıştırılması riski de azaltılır ve ek olarak montaj güvenliği arttırılır. "İstek üzerine müşterilerimizin tüm hat sistemini optimize ediyor ve kapıdan kapıya sorumluluğu üstleniyoruz", diye açıklıyor Stauff grubu CEO'su Jörg Deutz. "Stauff Line, bizim bütünsel yaklaşımımızın bir sonucudur: Geçtiğimiz yıllarda hidrolik hat bileşenlerinin komple tedarikçisi haline geldikten sonra şimdi sistem tedarikçisi adımını atıyoruz."

Bunun temeli ise mobil ve sabit hidrolik sistemlerindeki kapsamlı boru ve hortum hatları programının geçtiğimiz yıllarda ardı ardına geliştirilmiş olmasıdır. Son olarak Stauff Connect'in piyasaya sürülmesi ve 2015 yılında Voswinkel GmbH şirketinin satın alınmasıyla birlikte portföye kendi boru rakor programımızı ve ayrıca hızlı kapatma kuplajlarını ve hortum armatürlerini eklemiş olduk. 

"Biz sadece kendi geliştirme ve üretimimiz olan tüm bileşenleri tedarik etmiyoruz, aynı zamanda bunları birbirine optimal şekilde uyarlıyoruz", diyor Jörg Deutz. Tüm ürünler aynı yüksek kalitede üretiliyor. Bunların arasında programın büyük bir bölümü için teslimat standardı olarak yüksek kaliteli çinko/nikel yüzey kaplaması da yer almaktadır.

Hannover fuarında ayrıca başka Voswinkel hızlı kapatma kuplajları ve seçkin Stauff küresel vanaları ilk kez bu piyasada yaygın standartların üzerinde bir korozyona karşı koruma ile tanıtılacak. Yaklaşık 20 ülkede kendi şubeleri ve dünya genelinde neredeyse tüm endüstri bölgelerinde sistem ve ticaret ortakları ile Stauff grubu uluslararası faaliyet göstermekte olup sınır ötesi faaliyet gösteren makine ve tesis imalatçılarının aksam ve sistemlerle ilgili artan taleplerini karşılamak için hazırdır.

Resim 1:

"Stauff Line" programı hidrolik hat sistemleri için tüm bileşenleri
tek elden ve gerektiğinde aksamlar halinde monte edilmiş olarak sunar
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 4000x1800px)

STAUFF Hakkında

2015 Nisan ayından VOSWINKEL GmbH şirketinin de dahil beri olduğu STAUFF Grubu 50 yıldan uzun zamandır makine ve tesis mühendisliği ve endüstriyel servis için hat bileşenleri ve hidrolik aksesuarlar geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır.

Ürün yelpazesinde güncel olarak on ürün grubunda yaklaşık 40.000 standart bileşen ve müşteri talimatları veya kendi geliştirmeleri temelinde imal edilen özel çözümler ve sistem çözümleri bulunmaktadır.

18 ülkede şubesi ve tüm endüstri ülkelerinde ticaret ortakları ve fabrika temsilciliklerinden oluşan kapsamlı bir ağla sıkı iş birliği, maksimum emre amadeliği ve sahada servis yetkinliğini güvence altına almaktadır.

Dünya çapında yaklaşık 1350 kişiye istihdam sağlayan STAUFF Grubu, bunlardan 550 kişiyi Almanya’daki beş tesisinde çalıştırıyor.

STAUFF Grubu bünyesindeki şirketlerin dış cirosu, 2016 mali yılı itibarıyla yıllık 210 milyon Euro üzerine çıkmış bulunuyor.

Basın Bülteni

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com