Stauff programında yenilik: Vidalamalı açılı döner rakorlar

(Werdohl, Ağustos 2017)

Stauff programında yenilik: Vidalamalı açılı döner rakorlar

Hidrolik boru hattı sistemine hareket özgürlüğü getirmek

Stauff, rakor bağlantı programını, vidalamalı açılı döner rakorları ekleyerek genişletiyor. Bağlantı yerlerinde ilave bir döner aksa sahip bu bağlantı elemanları, hidrolik hatlarına - örneğin iş makinelerinin hareketli eklentilerinde veya lastik tekerlekli yükleyicilerin dirsekli mafsallarında - hareket özgürlüğü getirir ve böylelikle hidrolik sistemin sızdırmazlık güvenliğini arttırır.

FI-DGWESV tipi, kompakt tasarlanmış olan bu döner bağlantılar tam olarak bu uygulamalar için geliştirilmiştir: Bunlar, işletim esnasında hatlar ve makine aksamı arasındaki düzenli veya düzensiz dönme, çevirme ve sarkaç hareketlerinin dengelenmesini sağlamaktadır, ör. DIN 3865 uyarınca donatılmış sızdırmazlık konili bağlantılı (DKO) basınç ileten hortum hatlarının gerilmesiz bağlantısında. Ayrıca hareketli hortum hatlarında torsiyonu ve çok dar bükülme açılarının oluşmasını engeller. 

Yeni Stauff Connect programı üretim serisi kullanıcılarına başından beri eksiksiz bir program sunulmaktadır. Dirsekli döner rakorun bir tarafındaki bağlantı daima 6L ile 42L arasında (hafif üretim serisi) veya 6S ile 38S (ağır üretim serisi) yapı büyüklüğüne sahip bir 24° iç konik (form W DIN 3861 uyumlu) üzerinden gerçekleşir. Karşı taraf ise isteğe bağlı olarak profil contalı bir Whitworth boru dişlisi (G1/8 ila G1-1/2) ya da bir metrik dişlisiyle (M10x1 ila M48x2) donatılmıştır. Standart yalıtım malzemesi olarak NBR (Buna-N®) kullanılır. Alternatif malzemeler ile normalden farklı bağlantı seçenekleri de talep üzerine sunulur.

Dönme hareketi, kendiliğinden yağlama yapan sistem sıvısını yağlama maddesi olarak kullanan bir kayar yatak üzerinden gerçekleştirilir. Böylelikle yatak hiç bakım gerektirmez. Kesintisiz işletim esnasında müsaade edilen maksimum dönme hareketi sayısı, yapı büyüklüğüne bağlıdır. Stauff, somut kullanım durumunun çerçeve şartlarına uygun olarak doğru bileşenin seçiminde size memnuniyetle destek olur.

Bu yeni döner rakorlar 400 bar işletim basıncına kadar (2,5 kat daha fazla emniyetli ve üretim serisi, tasarım modeli ile rakor gövdesinin yapı büyüklüğüne bağlı olarak) uygundur. Stauff rakor programının tamamında olduğu gibi bunlar da hem korozyona karşı korumada hem de görsellikte en yüksek talepleri yerine getiren yüksek kaliteli bir çinko/nikel yüzeyiyle kaplanmıştır.

Resim 1:

FI-DGWESV tipi yeni döner rakorlar, işletim esnasında hatlar ve makine aksamı arasındaki düzenli
veya düzensiz dönme, çevirme ve sarkaç hareketlerinin dengelenmesini sağlamaktadır
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 1500x1500x)

Resim 2:

Bağlantıdaki ek döner aks, hidrolik hatlarda sürekli bir hareket özgürlüğü sağlar
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 3000x3000px)

STAUFF Hakkında

2015 Nisan ayından VOSWINKEL GmbH şirketinin de dahil beri olduğu STAUFF Grubu 50 yıldan uzun zamandır makine ve tesis mühendisliği ve endüstriyel servis için hat bileşenleri ve hidrolik aksesuarlar geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır.

Ürün yelpazesinde güncel olarak on ürün grubunda yaklaşık 40.000 standart bileşen ve müşteri talimatları veya kendi geliştirmeleri temelinde imal edilen özel çözümler ve sistem çözümleri bulunmaktadır.

18 ülkede şubesi ve tüm endüstri ülkelerinde ticaret ortakları ve fabrika temsilciliklerinden oluşan kapsamlı bir ağla sıkı iş birliği, maksimum emre amadeliği ve sahada servis yetkinliğini güvence altına almaktadır.

Dünya çapında yaklaşık 1350 kişiye istihdam sağlayan STAUFF Grubu, bunlardan 550 kişiyi Almanya’daki beş tesisinde çalıştırıyor.

STAUFF Grubu bünyesindeki şirketlerin dış cirosu, 2016 mali yılı itibarıyla yıllık 210 milyon Euro üzerine çıkmış bulunuyor.

Basın Bülteni

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com