Dayanıklı: Stauff ve Voswinkel firmalarının ziraat mühendisliğinde kullanılan bileşenleri

(Werdohl, Eylül 2017)

Dayanıklı: Stauff ve Voswinkel firmalarının ziraat mühendisliğinde kullanılan bileşenleri

Agresif maddelere karşı yüksek dayanıklılık

Ziraat mühendisliğinde olan kullanım, boru ve hortum bağlantıları ile sabitlemeleri gibi hidrolik hat bileşenlerine olan korozyon dayanıklılığına olan talep yüksektir. Sadece hava ve iklim kaynaklı tehlikelerine karşı değil, aynı zamanda çok kez örn. fosfat veya azotlu gübreler, pestisitler, temizlik maddesi özütleri, yağlar gibi özellikle agresif maddeler ile temas etmektedirler. 

Merkezi Werdohl/Almanya’da bulunan, piyasanın ileri gelen hat bileşenleri ve hidrolik aksesuarları üreticilerinden olan Stauff firması, on yılı aşkın bir süredir, sıradan çinko kaplamaları ve başka üreticilerinin diğer çinko/nikel uygulamalarına göre çok yüksek kızıl pas veya temel metal korozyonuna karşı koruma sunan paslanmaz çelik bileşenleri için çinko/nikel yüzey kaplaması kullanmaktadır. Portföyünün büyük bir kısmı ve ek olarak 2015 yılından beri Stauff Connect boru bağlantı programı ile Voswinkel markasının hortum armatürlerinin de dahil, standart olarak krom VI içermeyen çinko/nikel yüzey kaplamasına sahiptir. 

Tüm tehlikeli maddeler için kendine ait test düzeneği

Kaplama, DIN EN ISO 9227 standardına göre tuzlu sprey sisi haznesinde pratik uygulamaya yakın test koşulları altında, kızıl pas veya temel metal korozyonuna karşı 1200 saatten fazla dayanıklılık sağlamaktadır. Böylece 24576 sayılı VDMA standart formunda belirtilen en yüksek talepleri fazlasıyla yerine getirmektedir. Ancak örneğin, gübre maddelerine karşı dayanıklılık gibi daha fazla standart veya genel olarak tüm üreticiler için geçerli yönetmelikler yoktur. Thomas Butzki, Stauff firmasının Werdohl’da bulunan teknoloji merkezindeki test laboratuvarının yöneticisi: "Bizim gibi kaliteli bileşen üreticileri için tek karşılaştırılabilir kriter olarak tuzlu sprey sisi testi yeterli değildir." Özel olarak malzemelerin ve yüzey dayanıklılığının belirlendiği test düzeneğinde çinko/nikel kaplamalı Stauff ve Voswinkel bileşenleri, örn. Hidrolik, yağlama veya motor yağları, yakıtlar, soğutma maddeleri, fren sıvıları vs. gibi agresif maddeler ile temas ettirilmektedir. "Tarım makinesi üreticilerine, ürünlerimizin gübre maddeleri, pestisitler, temizlik maddesi özütleri ve çok sayıda başka maddeler ile bireysel test etme imkanı sunmaktayız. Net olarak tanımlanan, gerçek uygulamaya yakın koşullar ve zaman aralıkları ve uygun dokümantasyon ile bize ait çinko/nikel kaplamamızın değerlendirilmesi çok daha anlaşılabilir ve dayanıklılığı objektif olarak kanıtlanmaktadır" diyor Butzki.

Resim 1:

Stauff tarafından geliştirilmiş çinko/nikel yüzey kaplaması - burada Stauff Line programının ürünleri gösterilmektedir - tarımsal pratik uygulamada kendini kanıtlıyor
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 3300x4300x)

Resim 2:

Entegre sistemli test alanı, yapı parçalarının kısa veya uzun süreyle yatırıldığı, çok çeşitli ortamlar ile testleri mümkün kılmaktadır
(Werksbild: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Bild herunterladen (JPG, 3000x2000px)

STAUFF Hakkında

2015 Nisan ayından VOSWINKEL GmbH şirketinin de dahil beri olduğu STAUFF Grubu 50 yıldan uzun zamandır makine ve tesis mühendisliği ve endüstriyel servis için hat bileşenleri ve hidrolik aksesuarlar geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır.

Ürün yelpazesinde güncel olarak on ürün grubunda yaklaşık 40.000 standart bileşen ve müşteri talimatları veya kendi geliştirmeleri temelinde imal edilen özel çözümler ve sistem çözümleri bulunmaktadır.

18 ülkede şubesi ve tüm endüstri ülkelerinde ticaret ortakları ve fabrika temsilciliklerinden oluşan kapsamlı bir ağla sıkı iş birliği, maksimum emre amadeliği ve sahada servis yetkinliğini güvence altına almaktadır.

Dünya çapında yaklaşık 1350 kişiye istihdam sağlayan STAUFF Grubu, bunlardan 550 kişiyi Almanya’daki beş tesisinde çalıştırıyor.

STAUFF Grubu bünyesindeki şirketlerin dış cirosu, 2016 mali yılı itibarıyla yıllık 210 milyon Euro üzerine çıkmış bulunuyor.

Basın Bülteni

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com