Stauff zwiększa zdolności produkcyjne w Werdohl

(Werdohl, Kwiecień 2018)

Stauff zwiększa zdolności produkcyjne w Werdohl

Inwestycja w wydajne obrabiarki karuzelowe

Firma Stauff w swojej głównej siedzibie w Werdohl uruchomiła obrabiarkę karuzelową do produkcji śrubunków rurowych, która pozwala na produkcję 1,5 miliona złączek kątowych, trójników i czwórników z odkuwek surowych rocznie.

Jest to odpowiedź tego kompleksowego dostawcy wszelkich komponentów do przewodów hydraulicznych na ogromny popyt na jego ofertę śrubunków rurowych z serii „Stauff Connect“, która została wprowadzona w Niemczech na rynek w 2015 roku. Druga obrabiarka karuzelowa do produkcji złączek prostych z prętów o dwa razy większej wydajności zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w kwietniu.

„Dzięki tym dwóm wydajnym liniom zwiększymy w tym roku nasze zdolności produkcyjne z 10 do 15 milionów elementów zapewniając naszym klientom i to pomimo nieustannie rosnącego popytu, jeszcze większą dostępność”, podkreśla Ralf Oberbossel, prezes Stauff odpowiedzialny między innymi za obszar obróbki skrawaniem i inwestycję w wysokości 6,2 miliona euro. Dzięki sprzyjającej koniunkturze przedsiębiorstwo odnotowuje wyraźny wzrost we wszystkich dziesięciu grupach produktowych, najsilniejszy zgodnie z oczekiwaniami w grupie produktów Stauff Connect. Program śrubunków obejmuje połączenia i przyłącza do metrycznych przewodów rurowych o średnicy od 6 do 42 mm wg DIN 2353 i ISO 8434-1.

Programowane indywidualnie sterowniki CNC obrabiarek karuzelowych, w pełni automatyczne mocowanie półwyrobów oraz łatwy dostęp do stacji obróbki pozwalający na szybkie ustawienie i zmianę narzędzia, zapewniają optymalny przebieg procesu produkcji i utrzymanie stałej wysokiej jakości produktów. Ponadto zakład Werdohl wyposażony jest w super nowoczesne centra obróbcze umożliwiające szybką realizację małych i średnich serii oraz wariantów według specyfikacji klienta.

Rosnący popyt na wszystkie komponenty do przewodów

„Przygotowaliśmy się pod każdym względem, by zapewnić naszym klientom krótkie terminy dostaw i być przygotowanym na dalszy wzrost popytu”, podkreśla Oberbossel. Wzrost zdolności produkcyjnych idzie konsekwentnie w parze z rozbudową powierzchni magazynowych i logistyki. W ubiegłym roku w zautomatyzowanym centrum logistycznym Neuenrade, w pobliżu zakładu produkcyjnego w Werdohl, przygotowano ponad 55 000 miejsc na pojemniki oraz ponad 10 500 miejsc paletowych. Również w Neuenrade znajduje się jeden z doświadczonych zakładów galwanizacyjnych wchodzących w skład przedsiębiorstwa. Bliskość zakładów pozwala na znaczne skrócenie czasu transportu i tym samym na szybką dostawę i montaż komponentów z wysokiej jakości powłoką cynkowo-niklową. 

Z chwilą przejęcia Voswinkel GmbH w roku 2015 grupa Stauff stała się jednym z wiodących producentów szybkozłączy i armatury do przewodów wężowych. I tak już pod koniec 2017 zainwestowano w produkcję produktów Voswinkel zastępując starsze automaty wielowrzecionowe nowoczesną obrabiarką transferową. Również i w tym roku zostanie uruchomiona kolejna tego typu maszyna. Jörg Deutz, CEO grupy Stauff: „Obecnie dzięki naszej strategii i dołączające do naszej oferty produkty Voswinkel będziemy w stanie zaoferować wszystkie komponenty do przewodów hydraulicznych od jednego dostawcy”. Również na tle konkurencji, zaledwie kilka lat od wprowadzenia Stauff Connect i przejęciu Voswinkel wśród kompleksowych dostawców, którzy samodzielnie projektują i produkują swoje produkty, zajmujemy jedno z czołowych miejsc”. 

Od momentu połączenia sprzedaży i logistyki na początku stycznia 2018 roku klienci obu firm mogą zamawiać wszystkie produkty poprzez Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG.

Obraz 1:

Instalacja nowej obrabiarki karuzelowej to odpowiedź Stauff na ogromny popyt na produkty „Stauff Connect“
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 6720x4480px)

Obraz 2:

Stacja przerobu Riello
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 6720x4480px)

Om STAUFF

For more than 50 years, the companies of STAUFF Group, since April 2015 also including VOSWINKEL, have been developing, manufacturing and distributing pipework equipment and hydraulic components for mechanical and plant engineering and for service and industrial maintenance. 

The overall range currently includes about 40000 standard components in ten product groups as well as a large number of special and system solutions, which are manufactured to customer specifications or based on in-house developments.

Wholly owned manufacturing, sales and service facilities in 18 countries and a tight global network of authorised distribution partners ensure high presence and service paired with a maximum of availability.

With around 1400 employees worldwide, including 560 at five sites in Germany, the companies of STAUFF Group achieved external sales of over EUR 236 million in the business year 2017.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com