Stauff rozszerza ofertę śrubunków do spawania

(Werdohl, Maj 2018)

Stauff rozszerza ofertę śrubunków do spawania

Nowe typoszeregi do wymagających zastosowań np. w technice elektrowni

Wprowadzenie przez firmę Stauff typoszeregów FI-SNR i FI-ASV stanowi rozszerzenie jej oferty śrubunków do spawania z serii Stauff Connect. Ta technologia połączeń jest w wprawdzie w coraz większym stopniu zastępowana w szeregu różnych zastosowań przez łatwiejsze w montażu systemy obróbki, jak np. Stauff Form. Jednak również w przyszłości z pewnością pozostanie na rynku - w szczególności w wymagającym przemyśle ciężkim i technice elektrowni.

Dlatego firma Stauff jako kompleksowy dostawca w segmencie premium rozwija konsekwentnie nadal tę serię produktów: Już teraz dostępne są dwa kolejne typoszeregi do wyboru. Pierwszy o oznaczeniu FI-SNR to redukcja stożkowa do spawania 24° z o-ringiem. Dzięki niej użytkownik może zaadaptować przewód rurowy ze standardowym korpusem śrubunku ze znormalizowanym stożkiem wewnętrznym 24°, przy czym rozmiar znamionowy podłączanej rury jest mniejszy niż korpusu śrubunku - dlatego redukcja. Ten typoszereg jest dostępny w rozmiarach 8/6L (rury lekkie) do 30/25S (rury ciężkie).

Natomiast drugi typoszereg FI-ASV to prosty śrubunek do spawania do rur. Jest on dostarczany w postaci zestawu składającego się ze stożka do spawania, korpusu śrubunku do spawania i tradycyjnej nakrętki złączkowej. Śrubunek ten jest przeznaczony do łączenia ze sobą dwór rur o takich samych średnicach zewnętrznych, przy czym po obu stronach wymagane jest zespawanie. Śrubunki te są dostępne jako seria do rur ciężkich w rozmiarze od 10S od 38S.

Podobnie jak seria FI-SNR również śrubunki typoszeregu FI-ASV są fosfatyzowane, ponieważ komponenty z tego rodzaju powłoką można spawać bez ryzyka dla zdrowia. Wszystkie pozostałe komponenty (korpus śrubunku, nakrętki złączkowe), jak ma to miejsce standardowo w programie Stauff Connect, posiadają wysokiej jakości powłokę cynkowo-niklową.

Dzięki tym dwóm nowym typoszeregom firma Stauff rozszerzyła swój standardowy katalog śrubunków do spawania należących do bogatego programu produktów Stauff Connect, w którego w skład wchodziły dotychczas cztery różne wersje: proste śrubunki grodziowe do wspawania, proste śrubunki do spawania, kątowe śrubunki do spawania i stożki do spawania 24° z o-ringiem. Obecnie użytkownik może wybrać spośród aż sześciu typoszeregów.

Obraz 1:

Nowy typoszereg prostych śrubunków do spawania do rur typ FI-ASV
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 2500x2500px)

Obraz 2:

Nowość w programie Stauff: Redukcja stożkowa do spawania 24° z o-ringiem typ FI-SNR
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 2500x2500px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF, do których od kwietnia 2015 należy również firma VOSWINKEL GmbH, projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 560 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2017 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 236 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com