Optymalizacja nakrętek do szyn montażowych typu SM

(Werdohl, Listopad 2018)

Optymalizacja nakrętek do szyn montażowych typu SM

Łatwiejszy montaż i większa wytrzymałość

Nakrętki do szyn montażowych typu SM marki STAUFF umożliwiają montaż obejm rurowych, wężowych i kablowych, np. w postaci bloku zgodnie z DIN 3015, do szyn montażowych typu TS, które są dostępne w różnych wariantach wysokości montażowych.

Podstawowa zaleta tego wariantu montażowego jest dość oczywista: W przeciwieństwie do połączeń spawanych lub śrubowych oraz innych wariantów pozycję obejmy na szynie montażowej można dopasować przed ostatecznym przykręceniem; również w późniejszym czasie dzięki bocznych otworom szyny montażowej nie ma żadnego problemu z dodawaniem czy demontażem obejm.

Już w roku 2014 zmieniono całkowicie technologię produkcji. Od tego czasu nakrętki do szyn montażowych produkuje się ze stali wyciskanej na zimno a następnie powleka wysokiej jakości powłoką cynkowo-niklową, która stanowi standard również w przypadku większości pozostałych produktów z grupy obejm marki STAUFF. Powierzchnię cechuje wytrzymałość na korozję czerwoną/metalu podłoża w badaniu w mgle solnej wynoszącą co najmniej 1200 godzin. Dzięki temu uzyskuje się żywotne i trwale niezawodne połączenia.

By sprostać rosnącym wymaganiom klienta pod względem łatwości montażu, demontażu i zwiększonej wytrzymałości, nakrętki do szyn montażowych zostały poddane w ostatnim czasie dalszej optymalizacji poprzez dopasowanie ich kształtu.

Dolna część na obu końcach została lekko ścięta, dzięki czemu nakrętka daje się wkręcić mocniej tworząc dodatkową powierzchnię styku z szyną montażową.

Rowki na wierzchniej stronie zapewniają lepsze trzymanie nakrętek w szynie montażowej.

Połączenie skosów i rowków zapewnia, że również podczas tymczasowego demontażu obejmy nakrętki do szyn montażowych pozostają na swoim miejscu i nie wypadają i nie wyślizgują się tak łatwo z szyny montażowej jak dotychczas.

Geometria nakrętki w górnej części została dopasowana tak, że plastikowa zatyczka, która zapewnia trzymanie korpusu obejmy podczas montażu pionowego oraz nad głową, tak łatwo nie wypada ze stalowej części i się nie gubi.

Obraz 1:

(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1500x1500px)

Obraz 2:

(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1500x1500px)

Obraz 3:

(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1500x1500px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF, do których od kwietnia 2015 należy również firma VOSWINKEL GmbH, projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 560 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2017 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 236 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com