LPM-II-plus wykrywa zanieczyszczenia odpowiednio wcześnie

(Werdohl, Grudzień 2018)

LPM-II-plus wykrywa zanieczyszczenia odpowiednio wcześnie

System analizy w czasie rzeczywistym z monitorowaniem cząstek marki Stauff

Dla bezawaryjnej i bezobsługowej eksploatacji instalacji hydraulicznych i smarowania decydujące znaczenie ma czystość mediów hydraulicznych. Analizy awarii potwierdzają, że przyczyną 70 do 80 procent wszystkich awarii maszyn są zanieczyszczenia cieczy roboczych z powodu braku dostatecznej dbałości o czystość oleju. Ponieważ systemy hydrauliczne i smarowania pracują z wymiarem szczelinowym liczonym w mikrometrach, przez co nawet najmniejsze cząstki zanieczyszczeń mogą powodować większe zużycie energii wskutek tarcia, zmniejszoną sprawność a często również kosztowne przestoje. Skutkiem tego są nie rzadko nieplanowane wymiany oleju bądź też konieczność wymiany wrażliwych komponentów.

Monitor cząstek typu LPM-II-plus firmy Stauff stosuje się w instalacjach przemysłowych o maksymalnym ciśnieniu roboczym do 420 bar, w których wymagany jest ciągły pomiar lub analiza cieczy hydraulicznych.

Dopasowany i zmodyfikowany pod potrzeby klienta monitor cząstek to automatyczny, optyczny licznik cząstek z wysokowydajnymi diodami LED, które ustalają automatycznie stopień zanieczyszczenia cieczy hydraulicznych w postaci 8-kanałowego pomiaru. Pozwala to na dokładne ustalenie wielkości cząstek zgodnie z międzynarodowymi standardami takimi jak ISO 4406, NAS 1638, AS 4059E czy też ISO 11218 .

Status czystości oleju jest prezentowany w jednoznaczny sposób na kolorowym wyświetlaczu LCD oraz za pomocą kolorowych diod LED. Odpowiednie wartości graniczne cząstek można dopasować i ustawić indywidualnie za pomocą dołączonego oprogramowania.

LPM-II-plus może pracować zarówno jako samodzielne urządzenie pomiarowe z pamięcią wewnętrzną na maks. 4000 pomiarów, jak również można sterować nim poprzez dwa wyjścia z poziomu komputera PC lub sterownika PLC bądź też równolegle za pomocą zdalnego wyświetlacza. 

Opcjonalne złącze USB pozwala na bezpośredni zapis danych pomiarowych na nośniku pamięci.

Na wyposażeniu seryjnym LPM-II-plus posiada teraz oprócz złącza magistrali CAN złącze multipleksu czasowego 4-20 mA pozwalające na udostępnienie do analizy również analogowych sygnałów pomiarowych.

W zależności od wersji LPM-II-plus jest dostępny od teraz z czujnikiem wody w oleju i czujnikiem temperatury oraz kablem przyłączeniowym i odpowiednim oprogramowaniem.

Obraz 1:

(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 2512x3449px)

Obraz 2:

(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1920x1080px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF, do których od kwietnia 2015 należy również firma VOSWINKEL GmbH, projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 560 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2017 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 236 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com