Trzpienie do spawania ze stali nierdzewnej do obejm Stauff

(Werdohl, Luty 2019)

Trzpienie do spawania ze stali nierdzewnej do obejm Stauff

Prezentacja nowej rozszerzonej oferty przy okazji targów Hannover Messe

Na targach Hannover Messe firma Stauff zaprezentuje po raz pierwszy swoją nową rozszerzoną ofertę sprawdzonych obejm Stauff. Trzpienie do spawania, za pomocą których obejmy można zamocować bezpośrednio do konstrukcji podłoża, będą teraz dostępne również w wersji ze stali nierdzewnej.

Trzpienie do spawania - które dotychczas były dostępne tylko w wersji ze stali - posiadają gwint wewnętrzny M6 i zastępują stosowane zazwyczaj płyty do przyspawania, które stosuje się do mocowania obejm rurowych, wężowych, kablowych w standardowym typoszeregu zgodnie z DIN 3015 (część 1). W razie potrzeby tę zasadę działania można przenieść na pozostałe powszechnie stosowane elementy mocujące, np. pasy mocujące, opaski kablowe czy faliste węże ochronne do kabli. Powstałe w ten sposób połączenie odznacza się dużą stabilnością oraz szybkością i ekonomiką montażu obejm. W wielu obszarach zastosowania, na przykład w budowie konstrukcji lekkich, trzpienie do spawania to jedyne techniczne rozwiązanie pozwalające na zamocowanie obejm do konstrukcji podłoża.

Dzięki rozszerzeniu oferty o trzpienie do spawania wykonane ze stali nierdzewnej, można wykorzystać zalety tej techniki połączeń, tam gdzie wymagane jest zastosowanie stali nierdzewnej. Np. w przemyśle morskim i offshore, budowie agregatów, zbiorników oraz chemii procesowej. Kolejnym ważnym obszarem zastosowania są maszyny i instalacje dla przemysłu przetwórstwa spożywczego.

W tych oraz szeregu innych gałęziach przemysłu dla budowniczych maszyn i dostawców komponentów hydraulicznych to czysty zysk w postaci szybkiego i jednocześnie niezawodnego montażu obejm - także w pozycji poziomej lub nad głową. Brak jest konieczności montażu płyt do przyspawania a płyta dystansowa z tworzywa sztucznego zapewnia wymaganą odległość pomiędzy korpusem obejmy a konstrukcją, co pozwala na zastosowanie dalszych standardowych akcesoriów. Prawie całkowicie zbędna staje się jakże czasochłonna dodatkowa obróbka miejsc spawania. Dzięki krótkiemu czasowi spawania i punktowemu działaniu ciepła nie dochodzi do odkształceń materiału. Połączenie na całej powierzchni sworznia z materiałem zapewnia bardzo dużą wytrzymałość połączenia. 

Trzpienie do spawania są dostępne w gatunku 1.4301 (V2A), trzpienie w jakości 1.4401 i 1.4404 (V4A) będą dostępne w przyszłości. Już teraz dostępne jest potrzebne narzędzie montażowe, które składa się ze spawarki do trzpieni i pistoletu z rurką pozycjonującą, uchwytu trzpienia oraz adaptera dystansowego. Dzięki temu użytkownik otrzymuje w Stauff kompletny system - obejmy, trzpienie ze stali nierdzewnej i narzędzie montażowe od jednego dostawcy. 

Obraz 1:

Trzpienie do spawania z gwintem wewnętrznym zastępują płyty do
spawania stosowane zazwyczaj do mocowania obejm zgodnie z DIN 3015.
Ta technika mocowania jest teraz dostępna również w wersji ze stali nierdzewnej
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1200x950px)

Obraz 2:

Budowa kompletnej obejmy mocowanej za pomocą trzpienia do spawania
ze stali nierdzewnej do konstrukcji podłoża
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1200x1200px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF, do których od kwietnia 2015 należy również firma VOSWINKEL GmbH, projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 560 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2017 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 236 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com