Maszyny montażowe Stauff teraz z połączeniem z chmurą

(Werdohl, Marzec 2019)

Maszyny montażowe Stauff teraz z połączeniem z chmurą

Konserwacja zapobiegawcza w montażu przewodów hydraulicznych

Na targach Hannover Messe 2019 firma Stauff planuje światową premierę najnowszej generacji maszyn do montażu wstępnego i końcowego pierścieni zacinających (typ SPR-PRC-POC) oraz maszyn do obróbki plastycznej Stauff Form (SFO-F). 

Nowe maszyny z obu serii różnią się od poprzednich modeli istotną, ale niewidoczną cechą: Po swojej premierze na targach maszyny te będą oferowane w standardzie ze zintegrowanym połączeniem z chmurą Stauff.  

Oznacza dla użytkownika szereg zalet, na przykład podczas aktualizacji oprogramowania. Dotychczas w takim przypadku serwis Stauff musiał umówić się z użytkownikiem, zarezerwować termin zestawienia połączenia sieciowego i wgrać nowe oprogramowanie. Bądź też aktualizacja do najnowszej wersji oprogramowania odbywała się na miejscu z wykorzystaniem laptopa i połączenia sieciowego. W przyszłości będzie to możliwe online. Wystarczy, że użytkownik ustali z serwisem Stauff termin, kiedy maszyna będzie online i nie będzie w użyciu. 

Ponadto specjaliści Stauff będą mogli teraz bez większego trudu wgrać nowe zestawy parametrów, na przykłady w sytuacji gdy użytkownik maszyny zamierza obrabiać odmienne materiały rur, dla których brak jest wymaganych parametrów w domyślnej konfiguracji. Dla klienta ta nowa opcja ma jeszcze jedną zaletę: Maszyna dokumentuje szczegółowo przeprowadzone prace montażowe i umożliwia ich odczyt online. Można je następnie wydrukować i wykorzystać jako potwierdzenie prawidłowo przeprowadzonego montażu.

Kolejną zaletą jest możliwość podglądu online historii i parametrów maszyny. Inż. Oliver Wagner, projektant elektroniki w Stauff odpowiedzialny za opracowanie połączenia z chmurą: „Możemy teraz wspólnie z użytkownikiem analizować dane i np. optymalizować ustawienia maszyny.” 

Przykład: Jeżeli parametry wskazują, że ciśnienie siłownika podczas określonego procesu znajduje się stale na granicy zdefiniowanej i zapisanej wartości granicznej, można celowo dokonać zmian ustawień w celu utrzymania wysokiego poziomu jakości montażu pierścieni zacinających lub obróbki. Również w przypadku nieprawidłowego działania maszyny, można szybko ustalić tego przyczynę, ponieważ wszystkie istotne dane zarówno maszyny jaki i poszczególnych narzędzi są dostępne w chmurze.

W każdym z przedstawionych tu przypadków zastosowania zapewnione jest wymagane bezpieczeństwo danych, ponieważ wymiana danych z chmurą odbywa się w obu kierunkach w postaci zaszyfrowanej. Dane są dzięki temu chronione przed dostępem obcych, wykorzystaniem i manipulacją.

Dzięki opcji połączenia z chmurą firma Stauff urzeczywistniła istotne funkcje i zalety konserwacji zapobiegawczej, o której dyskutuje się obecnie intensywnie w całej branży przemysłowej. Rozwiązanie to wykorzystuje zintegrowaną kartę SIM, z której można korzystać we wszystkich przemysłowych regionach świata. Starsze maszyny można doposażyć bez większego trudu w moduł rozszerzający.

Obraz 1:

Pracę maszyn montażowych takich jak maszyny do obróbki plastycznej rur można będzie w przyszłości monitorować w prosty sposób z wykorzystaniem chmury. Dzięki chmurze możliwe będzie również wgranie aktualizacji oprogramowania oraz nowych zestawów parametrów
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 5711x3808px)

Obraz 2:

Połączenie z chmura ułatwi także w znacznym stopniu dokumentowanie oraz analizę wykonanych zleceń
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 6000x4000px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF, do których od kwietnia 2015 należy również firma VOSWINKEL GmbH, projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 560 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2017 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 236 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com