Zmiana nazwy marki: Voswinkel staje się Stauff

(Werdohl, Marzec 2019)

Zmiana nazwy marki: Voswinkel staje się Stauff

Grupa Stauff kontynuuje pozycjonowanie jako jednego dostawcy

Dzięki wprowadzeniu własnej oferty śrubunków rurowych Stauff Connect oraz przejęciu Voswinkel GmbH w kwietniu 2015 roku, grupa Stauff stała się kompleksowym dostawcą komponentów do przewodów hydraulicznych. Aby wzmocnić poczucie dostaw od jednego dostawcy postanowiono, że produkty marki Voswinkel zostaną przemianowane na produkty marki Stauff. 

Szybkozłącza i armatura do przewodów wężowych marki Voswinkel stanowi istotną część portfolio produktów grupy Stauff. Obejmuje ona ponad 40 000 komponentów do przewodów i akcesoriów hydraulicznych własnej produkcji wykorzystywanych w budowie maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym. W przyszłości wszystkie produkty będą sprzedawane pod marką Stauff.

„Zmiana nazwy marki do konsekwentna kontynuacja procesu integracji produktów Voswinkel z naszym portfolio”, objaśnia Jörg Deutz, CEO grupy Stauff. „W procesach operacyjnych oraz obsługi klienta dla wygody naszych klientów odbywa się to już od dawna.” Już od początku 2018 wszystkie produktu Voswinkel i Stauff są dostarczane ze automatyzowanego centrum logistycznego w Neuenrade. Dzięki restrukturyzacji działów sprzedaży i obsługi klienci kontaktują się obecnie z jednym centralnym partnerem oferującym wszystkie produkty i rozwiązania. Pozwala to na łączenie zamówień i wysyłek, zmniejszenie liczby dostawców, ograniczenie czasu i kosztów zamawiania komponentów dzięki jednemu producentowi. Również pod względem technicznym produkty Voswinkel i Stauff stają się w coraz większym stopniu dopasowane do siebie. 

Zmiana nazwy marki przebiega stopniowo od początku 2019 roku. Jörg Deutz: „Jesteśmy kompletnym dostawcą ze wszystkimi tego zaletami dla budowniczych maszyn i instalacji, a w przyszłości pragniemy być postrzegani jeszcze mocniej jako tacy.” Jeszcze w tym roku powinna dokonać się zmiana nazwy marki szybkozłączy i armatury do przewodów wężowych, która będzie widoczna również w oznakowaniu, na opakowaniach i etykietach artykułów, jak również w odpowiednim oznaczeniu wszystkich komponentów do przewodów marki Stauff.

Obraz 1:

Szybkozłącza takie jak te będą w przyszłości bez wyjątku sprzedawane pod marką Stauff
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 3000x2000px)

Obraz 2:

Prosta złączka wężowa z metrycznym gwintem zewnętrznym i stożkiem wewnętrznym 24° z oznaczeniem Stauff na sześciokącie
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1700x1300px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF, do których od kwietnia 2015 należy również firma VOSWINKEL GmbH, projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 560 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2017 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 236 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com