Rozszerzony program armatury do przewodów wężowych z zabezpieczeniem blokowym

(Werdohl, Marzec 2019)

Rozszerzony program armatury do przewodów wężowych z zabezpieczeniem blokowym

Stauff na targach bauma

Dokładnie na targach bauma firma Stauff zaprezentuje po raz pierwszy swój program armatury do przewodów wężowych ECOVOS z 24° stożkiem uszczelniającym i zabezpieczeniem blokowym rozszerzony o rozmiary znamionowe DN19 i DN 25. 

Seria ta cieszy się dużym powodzeniem od chwili jej prezentacji na targach bauma 2016. Jej szczególną cechą konstrukcyjną jest zabezpieczenie blokowe. Gwarantuje ono naprężenie wstępne w parze gwintów konieczne podczas montażu do zapewnienia bezpiecznego i trwałego połączenia. Uzyskuje się to poprzez zdefiniowaną szerokość szczeliny między obiema powierzchniami czołowymi montowanych komponentów.

Ma to jednocześnie dwie zalety: Zapobiega w niezawodny sposób przekroczeniu dopuszczalnego momentu obrotowego, ponieważ instalator montuje „do bloku” - stąd nazwa zabezpieczenie blokowe. Pozwala to znacznie zmniejszyć ryzyko wycieków w obszarze uszczelnienia armatury. Jednocześnie uzyskane w gwincie naprężenie wstępne zapobiega samoistnemu rozłączeniu armatury w warunkach obciążenia. Zwiększa to w znacznym stopniu bezpieczeństwo rozłączanych połączeń i to trwale, ponieważ nawet przy wielokrotnym odłączaniu i ponownym podłączaniu armatury nie ma ryzyka, że metalowe powierzchnie uszczelniające ulegną odkształceniu w wyniku zbyt mocnego dokręcenia powodując utratę skuteczności uszczelnienia. Zwiększa się nie tylko bezpieczeństwo braku wycieków, lecz również żywotność armatury ECOVOS w porównaniu do tradycyjnych rozłączanych połączeń wężowych. 

Kolejną zaletą jest to, że zabezpieczenie blokowe chwyta niezależnie od połączenia materiałów. Użytkownik nie musi dopasowywać momentów obrotowych przy parowaniu armatury do przewodów wężowych ze śrubunkami w oparciu o elementy kute. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo braku wycieków przede wszystkim w hydraulice mobilnej. 

Dotychczas armatura do przewodów wężowych ECOVOS rozszerzona o armaturę Stauff z 24° stożkiem uszczelniającym (EN 8434-1), o-ringiem i zabezpieczeniem blokowym była dostępna w rozmiarze od DN 06 do DN 16. Obecnie firma Stauff rozszerza swoją ofertę o rozmiary DN 19 i DN 25. Rozmiar znamionowy DN19 odpowiada standardowo przyłączom ze stożkiem uszczelniającym w rozmiarach 22L i 25S; w przypadku rozmiaru DN25 standardowo stosuje się przyłącze ze stożkiem uszczelniającym w rozmiarach 28L i 30S.

Nowa armatura do przewodów wężowych jest oferowana w trzech typowych kierunkach odgałęzienia (prosta, 45° i 90°). Powodem rozszerzenia oferty były liczne zapytania klientów, którzy zajmują się fabrycznym montażem końcowym przewodów wężowych w instalacjach i chcieli mieć jednolitą procedurę montażu wszystkich stosowanych rozmiarów oraz żywotne, bezprzeciekowe i proste w montażu rozwiązanie do wrażliwych połączeń komponentów i przewodów hydraulicznych.

Obraz 1:

Firma Stauff rozszerza swoją ofertę armatury do przewodów wężowych ECOVOS z zabezpieczeniem blokowym o rozmiary DN 19 i DN 25
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 4711x1356px)

Obraz 2:

Zabezpieczenie blokowe zmniejsza ryzyko wycieków w obszarze uszczelnienia armatury
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 1465x1464px)

Obraz 3:

Nowe rozmiary są dostępne w trzech typowych kierunkach odgałęzienia
(Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 4000x3000px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF, do których od kwietnia 2015 należy również firma VOSWINKEL GmbH, projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 560 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2017 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 236 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com