Stauff przedstawia nową serię zaworów zwrotnych

(Werdohl, Czerwiec 2019)

Stauff przedstawia nową serię zaworów zwrotnych

Różne warianty przyłączy i ciśnienia otwarcia do 10 bar

Firma Stauff rozszerza swoją ofertę zaworów zwrotnych w rozmiarze od 6 do 38 o serię z  obustronnym przyłączem z pierścieniem zacinającym i skalowanymi ciśnieniami otwarcia do 10 bar. Na rynek zostaną wprowadzone wkrótce kolejne warianty przyłączy.

Zawory zwrotne są małym, ale niezwykle istotnym podzespołem w hydraulicznych systemach napędowych. Umożliwiają przepływ czynnika hydraulicznego w jednym kierunku i zapobiegają jego przepływowi w kierunku przeciwnym. Tym samym mają istotny wkład w prawidłowe działanie i wydajność maszyny.

Najważniejszą wielkością tego typu zaworów jest ciśnienie otwarcia. Jest to ciśnienie potrzebne, aby element zamykający mógł pokonać nacisk sprężyny. W przypadku oferowanego dotychczas przez firmę Stauff typoszeregu zaworów zwrotnych maksymalne ciśnienie otwarcia wynosiło 3 bary. W nowej serii FI-RVA ciśnienie otwarcia zaworu dzięki elastyczności zintegrowanej sprężyny można dopasować dokładnie w zakresie od 0,2 do 10 barów.

Uszczelnienie podczas zamykania następuje za pomocą dociskanego sprężyną stożka uszczelniającego z komorowym miękkim uszczelnieniem.

Seria będzie dostępna we wszystkich popularnych na rynku rozmiarach od 6L do 38S, przy czym będą one wprowadzane sukcesywnie zgodnie zapotrzebowaniem klientów. W pierwszej kolejności będą dostępne rozmiary 8, 10, 16 i 38. Pierwsze wewnętrzne testy (badania odporności na ciśnienie rozrywające i ciśnienie pulsacyjne) przeszły pomyślnie i są aktualnie testowane przez renomowanego niemieckiego producenta systemów hydraulicznych.

Oprócz serii FI-RVA z obustronnym przyłączem z pierścieniem zacinającym firma Stauff zamierza włączyć do swojej standardowej oferty również zawory zwrotne z jednostronnym gwintem wkręcanym (FI-RVVA i FI-RVZA) oraz z obustronnym gwintem wewnętrznym (FI-RVIA). W przypadku wszystkich typoszeregów wysokiej jakości powłoka cynkowo-niklowa zapewnia trwałą ochronę przed korozją.

Obraz 1:

Dzięki elastyczności sprężyny można w precyzyjny sposób ustawić ciśnienie otwarcia nowych zaworów zwrotnych. Nowością w porównaniu do poprzedniej serii jest zwiększone nawet do 10 barów ciśnienie otwarcia. (Fakbriksbillede: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 6500x2000px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 580 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2018 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 251 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com