Podzespoły z przewodami rurowymi upraszczają proces produkcji

(Werdohl, Sierpień 2019)

Podzespoły z przewodami rurowymi upraszczają proces produkcji

Stauff rozszerza swoje lokalizacje o centra gięcia rur

Działający na rynkach międzynarodowych producent komponentów do przewodów hydraulicznych, firma Stauff inwestuje na całym świecie we własne centra gięcia rur. W angielskim Sheffield w Stauff UK koncepcja kompleksowych systemów przewodów oraz obróbka przewodów rurowych już od ponad 30 lat stanowi codzienność.

W ostatnich latach również spółki córki firmy Stauff zlokalizowane w Rosji, Indiach i Brazylii zostały wyposażone w najnowocześniejsze maszyny do gięcia rur. Na początku 2019 dołączyło do nich centrum w Stanach Zjednoczonych. Również spółki firmy Stauff zlokalizowane we Włoszech, Chinach, Korei i Australii oferują od lat obróbkę przewodów rurowych. Obecnie zwiększane są zdolności produkcyjne w Rosji. W planach są już kolejne lokalizacje produkcyjne w Europie i Azji.

Firma Stauff rozwija w ten sposób konsekwentnie swoją koncepcję skalowalności usług związanych z przewodami hydraulicznymi z serii Stauff Line: „Integrując w coraz większej ilości krajów gotowe do podłączenia rury w konfekcjonowanych wstępnie podzespołach, skracamy OEM proces produkcji o kolejne kilka uciążliwych kroków”, objaśnia strategię Jörg Deutz, CEO grupy Stauff.

Rury w ofercie Stauff Line

W urządzeniach do gięcia rur firmy Stauff można giąć rury ze wszystkich popularnych materiałów o średnicy od 6 do 50,8 mm i grubościach ścian od 1 do 4,5 mm, o bardzo złożonych kształtach. Komponenty takie jak nakrętki czy pierścienie zacinające mogą zostać zamontowane maszynowo a końce rur poprzez wywinięcie lub kształtowanie przygotowane do mocowania połączeń rurowych. Kolejne kroki robocze to na przykład spawanie i lutowanie elementów przyłączeniowych z powlekaniem lub uszlachetnianiem powierzchni w dalszej kolejności. Także montaż dalszych komponentów systemowych takich jak obejmy, kołnierze, zawory kulowe, rozdzielacze itp. - wszystkie z własnej produkcji - odbywa się bezpośrednio w firmie Stauff. Przygotowane do montażu przewody rurowe są łączone w podzespoły i moduły a następnie montowane i dostarczane na shadow boardach lub ramach A-kształtnych aż do taśmy montażowej producenta maszyn lub urządzeń.

Zalety są wręcz oczywiste: Zmniejszenie nakładów związanych z procesem zakupu oraz stanów magazynowych poszczególnych komponentów, zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa dzięki krótszym czasom montażu oraz zapobieżenie błędom montażowym, jak również przeniesienie pełnej odpowiedzialności za cały odcinek przewodu od przyłącza do przyłącza na jednego producenta.

Doświadczenie i międzynarodowy transfer wiedzy

Wzorem dla wszystkich lokalizacji jest globalne centrum kompetencji Stauff zajmujące się obróbką rur w brytyjskiej spółce córce grupy Stauff. Aby zapewnić w swoich lokalizacjach na całym świecie niezmiennie wysoką jakość, wszystkie oddziały Stauff są wyposażone w te same super nowoczesne automaty do gięcia rur jak zastosowany tutaj. Automaty są połączone z chmurą, dzięki czemu parametry produkcji ustalone w Stauff UK, można przesłać do innych maszyn.

„Zamiast długiego procesu uczenia stawiamy na transfer wiedzy pomiędzy naszymi doświadczonymi brytyjskimi kolegami a lokalizacjami na całym świecie“, wyjaśnia Jörg Deutz. „Ścisła międzynarodowa współpraca to w szczególności dla klientów globalnego przedsiębiorstwa ogromna zaleta. Można być pewnym, że na całym świecie otrzymamy w 100% identyczne i tej samej wysokiej jakości moduły przewodów. Gwarantujemy to nie tylko ze względu na kompleksowość produkcji z użyciem własnych wyrobów, lecz także z uwagi na posiadane wysoce specjalistyczne centra gięcia rur.”

Obraz 1:

Firma Stauff inwestuje na całym świecie we własne super nowoczesne urządzenia do gięcia rur. (Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 2500x1500px)

Obraz 2:

Firma Stauff dostarcza również atrakcyjne cenowo przewody o złożonej geometrii w średnich ilościach sztuk. (Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Download billede (JPG, 2500x1500px)

O grupie STAUFF

Od ponad 50 lat przedsiębiorstwa należące do grupy STAUFF projektują, produkują i sprzedają komponenty do przewodów oraz akcesoria hydrauliczne wykorzystywane do budowy maszyn i instalacji oraz do utrzymania ruchu w sektorze przemysłowym.

Oferowana gama produktów obejmuje obecnie około 40000 standardowych komponentów w dziesięciu grupach produktów oraz szereg rozwiązań specjalnych i systemowych opracowanych pod specjalne wymagania klienta lub w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe.

Oddziały w 18 krajach oraz ścisła współpraca z gęstą siecią dystrybutorów i przedstawicieli w wszystkich ważnych regionach przemysłowych gwarantują maksymalną dostępność serwisu na miejscu.

Na całym świecie grupa STAUFF zatrudnia 1400 pracowników, w tym 580 w pięciu lokalizacjach w Niemczech.

W roku 2018 przedsiębiorstwa z grupy STAUFF wypracowały obrót w wysokości 251 milionów euro.

Press contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com