Stauff Connect: Yeni boru bağlantı sistemi

(Werdohl, Şubat 2016)

Stauff Connect: Yeni boru bağlantı sistemi 

Stauff, İstanbul 12. Uluslararası Akışkan Gücü Teknolojileri Fuarı – WIN 2015'de kendi üretimi olan boru bağlantı sistemini tanıtacaktır.

Boru tesisatı bileşenlerinde önde gelen üretici ve tedarikçilerden olan Werdohl/Almanya merkezli Stauff, 2015 WIN fuarında sergileyeceği Stauff Connect serisi ürünleriyle, hidrolik boru tesisatları için ilk kez kendi üretimi olan bir bağlantı sistemini tanıtacaktır. Şirket, AR-GE'sini ve üretimini kendi yaptığı bir ürün grubunu daha, attığı bu adımla portföyüne eklemiş olacaktır.

Stauff Connect, kapsamlı bir çelik boru bağlantı elemanları projesidir ve 24° kesici halka bağlantıları, O-ring'li 24° konik sızdırmazlık bağlantıları, 24° kapama nipelleri ve 37° flanş bağlantılarından oluşur. Bu bağlantıların güncel ölçüleri ve nitelikleri, DIN 2353 ve ISO 8434-1 normlarına uygundur. Güvenli ve sızdırmaz yapılara sahip olan bağlantılar, 4 ile 42 mm arası çapa sahip metrik ölçülü boru tesisatlarında kullanılmaları için tasarlandı. Bağlantı elemanlarına ek olarak tek ve çift yönlü valfler ile stoplama ve dişli redüksiyonu bileşenleri, ürün yelpazesini tamamlayan ürünler arasındadır. Montaj işlemleri için gerekli alet takımları ve makineler de sunulan ürünler arasında bulunmaktadır.

Endüstriyel boru ve hortum tesisatları için üstün kaliteli kelepçe sistemleri üretmesiyle uluslararası pazarda bilinen Stauff grubunun CEO'su Jörg Deutz, “Mevcut ürünlerimizin ve hizmetlerimizin yüksek kalite standartlarıyla sektörde yıllardır bilinmekteyiz. Aynı kaliteyi, Stauff Connect çelik boru bağlantı elemanları ile müşterimizin beğenisine sunmaktayız” dedi.

Seçili tip ve büyüklüklere sahip bağlantılar, DIN 2353 ve ISO 8434-1 standartlarının gerektirdiği koşulları 800 bar basınca karşı sergiledikleri dayanıklılıkları ile fazlasıyla karşılamaktadır. Sunduğumuz ürünler, çalışma koşullarındaki basınçlara karşı aksi belirtilmediği sürece dört kat emniyet sağlayacak şekilde üretilir.

Yüksek kaliteli çinko/nikel yüzeyler sayesinde kızıl pasa ve temel metal korozyonuna karşı DIN EN ISO 9227 standardına göre yapılan tuz püskürtme testinde 1.200 saatten fazla dayanıklılık sergileyen Stauff Connect, sektörde geçerli olan standartların önemli ölçüde üstündedir. VDMA'nın 24576 numaralı yayınında en yüksek korozyona dayanıklılık sınıfı (K5) için tanımlanmış olan koşullar, ciddi oranda aşılaraktan karşılanmaktadır.

Jörg Deutz: “Her bir ürünün Ar-Ge çalışmasından üretimine, kalite kontrolünden lojistiğine ve sevkiyat performansına kadar her zaman gösterdiğimiz en üst seviyedeki titizliği ve özeni, yeni boru bağlantı elemanları projemiz Stauff Connect ile de sergilemekteyiz.” Her bir ürün ve ürünlerin üretime yönelik tüm çizimleri, Stauff'un kendi Ar-Ge uzmanları tarafından geliştirildi. Bu ürünler şirketimizin teknoloji merkezinde test edilir ve ardından geliştirilmeye devam edilir.

Stauff, daha yüksek kapasitelerle üretim yapabilmek amacıyla, Deilingen/Almanya'da bulunan ve yüksek kaliteli boru ve hortum bağlantıları üretmesiyle dünya çapında tanınan Volz grubu ile iş birliği yapmaktadır. Kapsamlı ürün yelpazemizi yüksek adetlerde üretebilmek için orada mevcut olan imkânlara ek olarak, özellikle küçük ve orta boyutlara sahip serileri ve müşteriye özel siparişleri en kısa sürede üretilebilmek amacıyla Stauff'un kendi tesislerindeki üretim kapasitesi de en yeni teknolojilerle donatılarak geliştirildi. Stauff'un yerleşmiş kalite yönetimi ve güçlü lojistiği, tıpkı üretim ve depolama kapasiteleri gibi yeni ürün projesine uygun olacak şekilde geliştirildi. 

Jörg Deutz, Stauff Connect'in İstanbul WIN 2015 fuarında yapacağı tanıtıma istinaden, beklentilerini “Geniş bir ürün yelpazemiz, yüksek kalitemiz, ürünleri tedarik edebilme kapasitemiz, mutlak sadakatimiz ve uzman danışmanlık hizmetlerimiz nedeniyle bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimize ve iş ortaklarımıza Stauff Connect'i sunabilmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu adımı atabilmek için elimizden gelen en iyi hazırlığı yaptık ve bunca ay süren hazırlıklarımızdan sonra sektörün beklentilerini nihayet karşılayabilmeyi dört gözle bekliyoruz” şeklinde dile getirdi. 

STAUFF Hakkında

Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG, Almanya'nın Kuzey Rhine-Westphalia bölgesinde bulunan Werdohl'da 1950'li yıllarda kurulmuştur ve başlangıçta yalnızca sipariş usulü çalışan bir torna atölyesiydi. Günümüzde şirket, STAUFF ticari adı altında faaliyet göstermekte ve tesis inşaatında ve mekanik mühendisliğinde kullanım için akışkan teknolojisi ürünleri geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. STAUFF tüp, boru ve hortum kelepçeleri, ölçüm teknolojisi ve hidrolik filtreleme alanlarında hızla gelişen bir endüstriyel alanda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biridir. 

Ayrıca, 18 şirkette çalışan 1100'ün üzerinde çalışan (12/2014) dünya genelinde 200 milyon Euro'nun (2014) üzerinde bir yıllık ciro üretmektedir. Kısa bir süre önce Malezya, Vietnam ve Tayland'da ilave dağıtım kuruluşları açılmıştır. Werdohl-Ehrenfeld'deki grup merkezine ek olarak, şirketin Almanya'nın Plettenberg-Ohle ve Neuenrade-Küntrop şehirlerinde de üretim ve lojistik tesisleri bulunmaktadır. 

Resim 1:

Çinko/nikel yüzeyin parlak görünüşü, yeni boru bağlantı elemanları projesi Stauff Connect'in yüksek kalitesini yansıtmaktadır (Fotoğraf: Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG)

Indirme image (JPG, 6449x5772px)

Background Information

Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG was founded in the 1950s in Werdohl, in the German province of North Rhine-Westphalia, and was initially a contract turning shop. Today the company operates under the trade name STAUFF, developing, producing and marketing fluid technology components for use in plant construction and mechanical engineering. In the fields of tube, pipe and hose clamps, measuring technology and hydraulic filtration, STAUFF is one of the world’s leading organisations in a growing industrial segment. 

Meanwhile, more than 1100 employees (12/2014) in 18 companies generate an annual turnover of more than EUR 200 million (12/2014) worldwide. Additional distribution subsidiaries have recently been opened in Malaysia, Vietnam and Thailand. Besides the group headquarters in Werdohl Ehrenfeld, the company has production and logistics facilities in the German cities of Plettenberg-Ohle and Neuenrade-Küntrop.

Press Contact

Mr Boris Mette
Head of Marketing Communications
Tel.: +49 (0) 2392 / 916-154
Fax: +49 (0) 2392 / 916-270154
E-Mail: b.mette@stauff.com